Posłuchaj radia

Intencje Mszy świętej

XVI Niedziela Zwykła

20.07.2014 r.

I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Żyjemy w świecie, w którym dobro i zło jest tak bardzo zmieszane z sobą, dlatego przychodzimy dzisiaj do świątyni, by od Chrystusa otrzymać siłę i pomoc do zwycięstwa dobra. Przychodzimy do Boga, by otrzymać przebaczenie i miłosierdzie. Bo Bóg jest pełen miłosierdzia i dobroci, przebacza grzechy, cierpliwie czeka na nawrócenie, bo kocha człowieka i chce, by każdy był szczęśliwy. Bóg łaskawie czeka na nasze nawrócenie, zwróćmy się więc do Boga całym swoim sercem, prośmy o przebaczenie, by dostąpić Bożego miłosierdzia przez pobożny udział w tej Najświętszej Ofierze.

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek do rodzin. Życzymy udanego pobytu w naszej parafii.

2. Msze Św. w przez całe wakacje odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.00, 6.30 i o godz.18.00. W niedziele zapraszamy na Msze Św. o godz. 6.30, 8.15, 9.30, 11.00 i po południu na godz. 17.00.

3. W środę będziemy przeżywać w liturgii święto św. Brygidy Patronki Europy, a w piątek Święto Św. Jakuba Apostoła. W sobotę wspomnienie Joachima i Anny rodziców NMP. Jest to dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i wszystkim emerytom. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. „Miłość na śmierć nie umiera” to hasło XXXII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17.08.2014 r. Zapisy są przyjmowane w naszej parafii do końca lipca. W sierpniu można się zapisać bezpośrednio u przewodnika grupy. Koszt uczestnictwa wynosi 90 zł. od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60 zł. Zachęcamy do udziału w tej formie rekolekcji w drodze.

5. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać też za ofiary indywidualne złożone przez poszczególne rodziny naszej parafii na remont dachu kościoła.

7. Zachęcamy pozostałe rodziny naszej parafii do udziału w tej inwestycji. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

8. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, szczególnie p. Organiście Czesławowi, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej i Św. Idziego na każdy dzień Waszego życia i zapraszamy Was do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

9.  Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i nasza gazetka parafialna. Pamiętajmy o ofierze dla drukarni wydającej gazetkę.

10. Życzymy Wam wszystkim miłego dnia. Zawierzmy Matce Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej, nasze rodziny, nasze prace, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Módlmy się za dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, o potrzebne łaski na czas wakacji.    Módlmy się za ofiarodawców oraz wszystkich będących z dala od swoich bliskich, poza granicami, by zawsze towarzyszyło im Boże błogosławieństwo. /Pod Twoją obronę./

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska