Posłuchaj radia

 Ogłoszenia

Intencje Mszy świętej 

 

 
 

XXII Niedziela Zwykła

31.08.2014 r.

 


I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Zgromadziliśmy się w tej naszej parafialnej świątyni na Eucharystię. Każdy z nas przychodząc do świątyni przyniósł ze sobą swoje troski, problemy i trudności. Jezus w dzisiejszej Ewangelii mówi do nas: „Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje.” Jezus obiecuje nam, że jeśli podejmiemy krzyż naszych życiowych trudności i pójdziemy z tym krzyżem za Nim, to On przez Swoją łaskę poprowadzi nas do lepszego życia, tu na ziemi i kiedyś w wieczności.

 

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Jutro będziemy wspominać 75 rocznicę tych jakże tragicznych wydarzeń związanych z wybuchem II wojny światowej, a przez cały wrzesień modlimy się za tych, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Nie zapomnijmy o ich ofierze.

2. Kochani skończyły się wakacje. Jutro z wielką radością, uroczyście rozpoczynamy nowy rok szkolny.

Nabożeństwa na rozpoczęcie roku szkolnego będą odprawiane 

w następującym porządku:

- dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zakliczynie - godz.   8.00

- dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stróżach  - godz.   8.00

- dla dzieci ze Szkoły Podstawowej we Wróblowicach - godz.   8.00

- dla młodzieży Gimnazjum i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych - godz. 9.30

Na Msze Św. rozpoczynające nowy rok szkolny serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, oraz rodziców, nauczycieli i wychowawców. Drodzy Rodzice przyjdźcie wszyscy z waszymi dziećmi, by wypraszać dla nich potrzebne łaski w nowym roku szkolnym.  

3. W środę po południu, o godz. 18.00 Msza Św., a po niej procesja różańcowa wokół kościoła z lampionami. Serdecznie wszystkich zapraszamy na to nabożeństwo. W sposób szczególny zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii Św. w strojach komunijnych, oraz te dzieci klas II, które zaczynają przygotowanie do I Komunii Św. pod okiem Matki Jezusa Chrystusa, zapraszamy także rodziców i wszystkich Gości.  

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca września. Dzieci już były do spowiedzi na rozpoczęcie roku szkolnego, natomiast my wszyscy będziemy mieć jeszcze okazję do spowiedzi w naszym kościele w I Piątek od godz. 17.00, będzie to spowiedź przed Odpustem.   

5. W czwartek nabożeństwo do Pana Jezusa Przemienionego oraz modlitwy o powołania do kapłaństwa o godz. 18.00. 

6. W I Piątek Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Bożym w kościele parafialnym o godz. 6.30 i o godz. 18.00. W kaplicy we Wróblicach i w Stróżach Msza Św. o godz. 18.30. W I Piątek w sposób szczególny pamiętamy o misjach. 

7. W I Sobotę wotywa o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30, i o godz. 18.00.  

8. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać w naszej parafii Uroczystość Odpustową ku czci Św. Idziego Opata patrona naszej parafii., Uroczysta Suma Odpustowa o godz. 11.00. Przewodniczył jej będzie i Słowo Boże wygłosi nasz rodak Ks. Prałat Jerzy Gondek z Gorlic. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Chciejmy podtrzymać ten piękny zwyczaj, że na Odpust zaprasza się całe rodziny by razem świętować i zyskać odpust zupełny, bo życie tak szybko nam ucieka, a nasi bliscy tak szybko nam odchodzą.Na tę uroczystość Odpustową bardzo prosimy o przygotowanie feretronów

i sztandarów. Dzieci, które w tym roku były do I Komunii Św. prosimy by przyszły w strojach pierwszokomunijnych, a wszystkie pozostałe dzieci 

z całej parafii zapraszamy do dzwonienia i sypania kwiatów. Zapraszamy także wszystkie grupy parafialne, Straż Pożarną i wszystkich Gości. 

9. Serdecznie witamy w naszej parafii Ks. Piotra Abrama, którego Ks. Biskup Ordynariusz skierował do pracy duszpasterskiej wśród nas. Życzymy obfitości Bożych łask, i szczególnej opieki Matki Bożej Zakliczyńskiej.

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przez poszczególne rodziny naszej parafii na remont dachu kościoła. Ofiarę złożyli: 

 - pewna osoba   – Lusławice – 300 zł. 

 - pewna osoba   – Wróblowice – 100 zł. 

 - pewna rodzina – Zakliczyn, ul. Spokojna – 500 zł. 

 - pewna osoba   – Lusławice – 200 zł. Bóg zapłać.

 Zachęcamy wszystkie rodziny do udziału w tej ogromnej i bardzo kosztownej inwestycji przez składanie ofiar  z napisanym imieniem, nazwiskiem i adresem rodziny. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”. 

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia i zapraszamy Was do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

12. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i nasza gazetka parafialna. Pamiętajmy o ofierze dla drukarni wydającej gazetkę.

13. Ogłoszenie zewnętrzne /Załącznik/. 

14. Życzymy Wam wszystkim miłej niedzieli, radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół; powierzmy Różańcowej Pani Zakliczyńskiej, nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Prośmy o potrzebne łaski na kolejny tydzień pracy i wypoczynku. Polećmy wszystkich kapłanów, zwłaszcza Ks. Roberta i Ks. Piotra. Módlmy się za Siostry zakonne, Solenizantów tego tygodnia, wszystkich gości, wszystkich parafian, a zwłaszcza tych przebywających z dala od swych rodzin, poza granicami kraju.  /Pod Twoją obronę./

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska