Posłuchaj radia

 Ogłoszenia

Intencje Mszy świętej 

 

 
 

XXVI Niedziela Zwykła

28.09.2014 r.

 


I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Kościół wypełniając wolę Bożą wzywa nas do nawrócenia i napełnia nas nadzieją, że Bóg troszczy się o ludzi, że kocha każdego z nas i wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Przez tę Eucharystie, w której uczestniczymy przybliża się nasze zbawienie i staje się ono naszym udziałem. Niech więc  pobożny udział w tej Mszy Św. będzie wyrazem naszej miłości do Boga oraz gotowości by przyjąć Jego wolę i wypełnić ją w naszym codziennym życiu. Zastanówmy się dzisiaj nad naszym, nad naszą wiernością Panu Bogu i przeprośmy Go za zło naszych grzechów, byśmy w pokorze mogli oczekiwać Jego przebaczenia. 

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Przeżywając dzień modlitw o trzeźwość modlimy się za nasze rodziny oraz o to, by po alkohol nie sięgali zwłaszcza ludzie młodzi.

2. W środę rozpoczynamy miesiąc październik i Nabożeństwa Różańcowe w kościele parafialnym. W związku z tym od środy zostaną zmienione godziny nabożeństw wieczornych w dni powszednie i w niedziele. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17.00. Najpierw będzie Nabożeństwo Różańcowe, a po nim Msza Św. Podobnie w niedzielę o godz. 16.00 Nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza Św. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach. W sposób szczególny zapraszamy dzieci i młodzież. Za publiczne odmówienie różańca w kościele połączone z rozważaniem tajemnic różańcowych można codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 

3. W środę o godz. 17.00 Msza Św., a po niej procesja różańcowa wokół kościoła z lampionami. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a w sposób szczególny zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św., oraz młodzież gimnazjalną. Podczas Mszy Św. zostaną poświęcone różańce i rodzice uroczyście wręczą te różańce swoim dzieciom. W zakrystii, u siostry można będzie też nabyć lampiony na procesje różańcowe. 

4. W tym tygodniu przypada I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca października. Spowiedź przed I Piątkiem w Stróżach i we Wróblowicach  w czwartek o godz. 16.00. 

5. Spowiedź w kościele  parafialnym w I Piątek od godz. 16.00. Będzie to zarazem spowiedź przed odpustem.

6. W I Piątek Msza Św. o Najświętszym Sercu Bożym w kościele parafialnym o godz. 6.30 i o godz. 17.00. W kaplicy w Stróżach i we Wróblicach o godz. 17.30. W I Piątek naszą modlitwą i ofiarami wspieramy naszych misjonarzy. 

7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy do udziału w Uroczystej Sumie i w procesji różańcowej do pięciu ołtarzy. 

8. Tradycyjnie na tę Uroczystość prosimy o przygotowanie ołtarzy, parafian z rejonu: Wola Stróska, Lusławice, Wesołów, Zakliczyn i Faściszowa. Prosimy, by całe wioski włączyły się w te prace.

9. Prosimy także o przygotowanie feretronów i sztandarów. Dzieci, które w tym roku już były do I Komunii Św. prosimy by przyszły w strojach pierwszokomunijnych, a wszystkie pozostałe dzieci z całej parafii zapraszamy do dzwonienia i sypania kwiatów. Zapraszamy także wszystkie grupy parafialne, Straż Pożarną i wszystkich Gości.

10. Ponieważ w przyszłą niedzielę mamy Odpust dlatego zmiana tajemnic różańcowych będzie w II niedzielę października po Mszy Św. o godz. 6.30.

11. Również Sakrament Chrztu Św. będzie w II niedzielę października o godz. 11.00.

12. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy w Kościele 70 Tydzień Miłosierdzia. Odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka chciejmy podzielić się tym, co mamy z potrzebującymi, wrzucając nasz dar do puszki z napisem „Dar Serca ” znajdującej się przy wejściu do kościoła. Ofiary te możemy składać przez cały tydzień do puszek wystawionych w kościele przy wejściach. W przyszłą niedzielę możemy też po każdej Mszy Św. nabywać Chlebki Miłosierdzia. 

13. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przez poszczególne rodziny naszej parafii na remont dachu kościoła. Ofiarę złożyli: 
- Szczepan świderski i Anna Chałpczak – 1.000 zł.
- pewna rodzina z Krakowa – 200 zł. Bóg zapłać.
Zachęcamy wszystkie rodziny do udziału w tej ogromnej i bardzo kosztownej inwestycji przez składanie ofiar  z napisanym imieniem, nazwiskiem i adresem rodziny. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”. 

14. Jak już było wspomniane w ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. W naszej parafii zbiórka ta odbędzie się 1 października tj w środę od godz. 9.00 do 17.00.  Wszystkie przywiezione sprzęty składamy na parkingu przy kościele, skąd o godz. 17.00 zostaną zabrane. 

15. W czwartek będziemy przeżywać imieniny S. Angeli przygotowującej różne smakołyki naszym najmłodszym parafianom w przedszkolu. Siostrze Angeli życzymy obfitości Bożych łask i szczególnej opieki Matki Bożej Zakliczyńskiej. 

16. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia i zapraszamy Was do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

17. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i nasza gazetka parafialna. Pamiętajmy o ofierze dla drukarni wydającej gazetkę.

18. W zakrystii u siostry można nabyć Kalendarze Rolników w cenie 22 zł. oraz kalendarze misyjne i ze Św. Janem Pawłem II na 2015 rok w cenie 5 zł. 

19. W środę odbył się pogrzeb + Edwarda Wojtasa z Zakliczyna. Za + Edwarda zostaną odprawione 3 Msze Św. od uczestników pogrzebu. Zmarłego + Edwarda i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. /Dobry Jezu … 3x/

20. Życzymy Wam wszystkim miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Powierzmy Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Polećmy wszystkich Kapłanów, Siostry zakonne, naszych Kleryków, Solenizantów, drogich gości, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, polećmy wszystkich parafian, a zwłaszcza tych przebywających z dala od swych rodzin, poza granicami kraju, by nasza wspólna modlitwa dawała nam siłę do przezwyciężania wszystkich trudności.  /Pod Twoją obronę./ 

 

 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska