Posłuchaj radia

 Ogłoszenia

Intencje Mszy świętej 

 

 
 

XVII Niedziela Zwykła

27.07.2014 r.

 


I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Szukając umocnienia w wierze przychodzimy na Eucharystię, aby Panu Bogu oddać niepokoje naszego życia. Miejmy odwagę, aby podobnie jak król Salomon poprosić o umiejętność rozróżniania dobra i zła.

 

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Serdecznie witamy w naszej Wspólnocie Parafialnej wszystkich gości przybyłych na wakacyjny wypoczynek do rodzin. Życzymy miłego pobytu w naszej parafii.

2. Msze Św. przez całe wakacje odprawiane są w dni powszednie o godz. 6.00, 6.30 i o godz.18.00. W niedziele zapraszamy na Msze Św. o godz. 6.30, 8.15, 9.30, 11.00 i po południu na godz. 17.00. 

3. W tym tygodniu przypada I Piątek i I sobota miesiąca sierpnia.

4. Spowiedź na I Piątek w kaplicach w Stróżach i we Wróblowicach będzie we czwartek o godz. 17.00. Spowiedź w kościele parafialnym będzie w I Piątek o godz. 17.00

5. W I Piątek Msza Św. wotywna o Najświętszym Sercu Bożym rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 18.00. 

6. W kościołach pomocniczych w Stróżach i we Wróblowicach Msza Św. w I Piątek o godz. 8.00. Ofiary składane w tym dniu przeznaczone są na misje. 

7. W I Sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP rano o godz. 6.30 i po południu o godz. 18.00.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 6.30. 

9. Odpowiadając na prośbę Episkopatu Polski uczyńmy miesiąc sierpień w naszej parafii miesiącem bez alkoholu. Swoją gotowość do zachowania abstynencji możemy wpisać do Złotej Księgi Trzeźwości wystawionej przez cały miesiąc przy balaskach. 

10.  Składamy serdeczne Bóg zapłać też za ofiary indywidualne złożone przez poszczególne rodziny naszej parafii na remont dachu kościoła.

11.  Zachęcamy pozostałe rodziny naszej parafii do udziału w tej inwestycji. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.     

12.  Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej i Św. Idziego na każdy dzień Waszego życia i zapraszamy Was do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

13.  Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny.

14.  Jutro odbędzie się pogrzeb + Honoraty Malik  z Woli Stróskiej. O godz. 10.30 wprowadzenie i różaniec, a o 11.00 Msza św.  Zmarłą + Honoratę i wszystkich naszych zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu /Dobry Jezu …3x./ 

15.  Życzymy Wam wszystkim miłego dnia. Zawierzmy Matce Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej, nasze rodziny, nasze prace, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Módlmy się za dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, o potrzebne łaski na czas wakacji.    Módlmy się za ofiarodawców oraz wszystkich będących z dala od swoich bliskich, poza granicami, by zawsze towarzyszyło im Boże błogosławieństwo. /Pod Twoją obronę./

 
 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska