Posłuchaj radia

 

 

 Ogłoszenia

   

Intencje Mszy świętej 

 
 

Niedziela Palmowa

13.04.2014r.

 

 

I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Niedziela Palmowa jest pamiątką wjazdu Jezusa Chrystusa do Jerozolimy. Chrystus jest naszym Zbawicielem i tylko w Nim jest nasze życie i nasze zmartwychwstanie. A zbawienia dostąpi ten, „kto pójdzie za Nim” tak naprawdę i bezgranicznie zaufa Jezusowi, „bo godny zaufania jest Ten, który dał obietnicę”. Wjedźmy dzisiaj razem z Jezusem do Jerozolimy i oddajmy Mu pokłon, bo tylko On jest prawdziwym Królem i Zbawicielem, który przychodzi w imię Pańskie.

 

Dziś ofiara na tacę przeznaczona jest na Seminarium Duchowne, jako Jałmużna Postna. 

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Serdecznie witamy w naszej parafii wszystkich gości, przybyłych do rodzin, aby razem z nami przeżyć te wielkie tajemnice zbawienia. 

2. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy Św. o godz. 9.30.

3. Ks. Rektor Seminarium Duchownego w Tarnowie dziękuje za ofiary złożone dziś na tacę i składa nam życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych. 

4. Droga Krzyżowa dzisiaj o godz. 14.30, o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza Św. 

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przez poszczególne rodziny naszej parafii na remont dachu kościoła. Ofiarę złożyli: 

- pewna rodzina, Wróblowice   - 500 zł.

- pewna osoba, Stróże   - 200 zł.  Bóg zapłać.  

6. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

7. W tym tygodniu będziemy przeżywać Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilię Paschalną.

8. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Gromadzimy się w kościele o godz. 18.00 na Mszę Św. Wieczerzy Pańskiej. Po zakończonej liturgii Wielkiego Czwartku przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21.00. 

9. O godz. 21.00 rozpoczniemy w kościele Nabożeństwo Drogi Krzyżowej,  ulicami naszego miasta  by powrócić pod Krzyż Misyjny i oddać cześć Jezusowi, który za nas umarł. Na tę Drogę Krzyżową zapraszamy wszystkich mieszkańców Zakliczyna i okolicznych miejscowości.

10. W Wielki Piątek przeżywamy pamiątkę męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 6.00 rozpocznie się całodzienna adoracja Pana Jezusa w ciemnicy wg. ustalonego porządku: /załącznik/

11. Po południu o godz. 17.30 gromadzimy się Drogę Krzyżową, by po niej o godz. 18.00 wziąć udział w Liturgii Męki Pańskiej. Jest to szczególny dzień, w którym Jezus umiera za każdego z nas. 

12. W Wielki Piątek możemy uzyskać odpust zupełny za pełną wiary adorację krzyża przez ucałowanie ran Chrystusa. Ofiary składane przy adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc związanych z Męką Chrystusa w Ziemi Świętej.  

13. Na Liturgię Męki Pańskiej w Wielki Piątek składają się: 

• Liturgia Słowa 

• Adoracja Krzyża

• Komunia Św.

• Przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego

14. Po zakończeniu Liturgii Wielkiego Piątku, Koronka do Miłosierdzia Bożego, 3 części Gorzkich Żali i w dalszym ciągu Adoracja do godz. 22.00.O godz. 20.30 Adorację poprowadzi młodzież naszej parafii. Serdecznie wszystkich, a zwłaszcza młodych zapraszamy.

15. Postarajmy się znaleźć czas na wspólną adorację w ciągu tych trzech świętych dni. Postarajmy się też w tym tygodniu przyozdobić wszystkie krzyże przydrożne, krzyże w naszych domach, zapalmy też lampki przy Krzyżu Misyjnym.

16. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i abstynencja. Do abstynencji od pokarmów mięsnych Kościół zachęca także w Wielką Sobotę aż do Rezurekcji.

17. W Wielką Sobotę adoracja Pana Jezusa w Grobie od godz. 6.00 rano/Załącznik/.

18. Poświęcenie pokarmów odbędzie w Zakliczynie, w kościele o godz. 10.00; 10.30; 11.00; 11.30 i 12.00. W Stróżach i we Wróblowicach o godz. 10.00a na Woli Stróskiej o godz. 10.30. Chciejmy też przychodząc do poświęcenia pokarmów zostać chwilę w kościele, by trwać na adoracji przy Grobie Pana Jezusa.

19. Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 19.00 i złożą się na nią:

• Liturgia światła

• Liturgia Słowa

• Liturgia Chrzcielna

• Liturgia Eucharystyczna

• Procesja Rezurekcyjna

Na procesję Rezurekcyjną proszę przygotować wszystkie sztandary i feretrony, oraz przynieśmy na wieczorną liturgię świece, paschaliki i lampiony.

20. Od Wielkiej Niedzieli ulegają zmianie godziny odprawiania Mszy Św. popołudniowych w niedzielę. Już od najbliższej niedzieli Msza Św. popołudniowa będzie o godz. 17.00, a w dni powszednie o godz. 18.00. 

21. W Niedzielę Wielkanocną Msze Św. o godz. 6.30; 8.15; 9.30; 11.00; i Msza Św. wieczorna już o godz. 17.00

22. W drugi dzień świąt, w Poniedziałek Wielkanocny Msze Św. będą o godz. 6.30; 8.15; 9.30; 11.00; o godz. 12.00 Msza Św. z obrzędem Chrztu Św. i  Msza Św. wieczorna o godz. 17.00. 

23. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia i zapraszamy Was do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

24. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Promyczek Dobra i nasza gazetka parafialna. Pamiętajmy o ofierze dla drukarni wydającej gazetkę. 

25. W zakrystii u Siostry w zakrystii można nabyć paschaliki i baranki wielkanocne.

26. Ogłoszenie Burmistrza  i pielgrzymka /Załączniki/.

27. Życzymy Wam miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie bliskich. Zawierzmy Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Zawierzmy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, wszystkich ofiarodawców. Zawierzmy wszystkich Solenizantów, a także parafian przebywających z dala od rodzin, poza granicami kraju i prośmy Matkę Najświętszą, byśmy z każdym dniem naszego życia stawali się lepsi. Prośmy o łaskę owocnego przeżycia tych świętych dni Wielkiego Tygodnia. /Pod Twoją obronę./   

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska