Posłuchaj radia

 Ogłoszenia

Intencje Mszy świętej 

 

 
 

XXIV Niedziela Zwykła

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14.09.2014 r.

 


I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Dzisiejsze Święto Podwyższenia Krzyża przypomina nam o naszym odkupieniu dokonanym przez cierpienie i śmierć Jezusa. Rozpoczynając liturgię, warto odpowiedzieć sobie na pytania: Czy wierzę w miłość Boga? Czy wierzę, że Jezus przyszedł na świat, aby nas zbawić, a nie potępić? Czy naprawdę wierzę w życie wieczne?

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Przeżywamy dzisiaj Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzis również rozpoczynamy IV Tydzień Wychowania - „Wychowywać do prawdy”. W naszych modlitwach polecajmy wszystkich wychowawców, nauczycieli, aby mądrze i cierpliwie prowadzili swoich podopiecznych do dojrzałości, a p.w. Rodziców.   

2. Przyszła niedziela to Niedziela Środków Społecznego Przekazu.

3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. We  czwartek  Święto Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży. W tym dniu w sposób szczególny modlimy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.

5. W piątek Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego połączone z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.

6. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy we środę trwali przy Jezusie Chrystusie podczas całodniowej adoracji w ramach diecezjalnej adoracji nieustannej. 

7. Zbiórka do puszek w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na rzecz Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na remont dachu kościoła, jak również za ofiary indywidualne złożone przez poszczególne rodziny naszej parafii. Zachęcamy pozostałe rodziny naszej parafii do udziału w tej inwestycji. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.     

9. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.   

10. Jest do nabycia prasa katolicka, a w niej wiele dobrych artykułów pogłębiających naszą wiarę. Do Gościa Niedzielnego jest dołączona 2 cz. płyty z „Dzienniczkiem” Św. Siostry Faustyny do słuchania. Jest też Mały Gość i Świat Misyjny dla Dzieci i nasza gazetka parafialna. Pamiętajmy o ofierze dla drukarni wydającej gazetkę. 

11. Ogłoszenie zewnętrzne /załącznik/…

12. W poniedziałek odbył się pogrzeb + Władysława Nędzy z Wróblowic, a w sobotę Barbary Malik z Wesołowa. Za zmarłego + Władysława zostaną odprawione 2 Msze Św. od uczestników pogrzebu, a za + Barbarę 5 Mszy św.. Zmarłego + Władysława i + Barbarę i wszystkich naszych bliskich zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu./Dobry Jezu … 3x/. 

13. Zawierzmy Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Polećmy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także parafian przebywających z dala od swych rodzin, zwłaszcza poza granicami kraju, by nasza wspólna modlitwa dawała im siłę do przezwyciężania rozłąki z bliskimi. Pod Twoją obronę./

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska