Posłuchaj radia

 Ogłoszenia

Intencje Mszy świętej 

 

 
 

XXIX Niedziela Zwykła

19.10.2014 r.

 


I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Przeżywamy dzisiaj w całym Kościele Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą obejmijmy wszystkie intencje misyjne Kościoła, pamiętając o tym, że każdy z nas na mocy sakramentu chrztu świętego ma udział w dziele misyjnym Kościoła. Dlatego, każdy z nas za misje jest odpowiedzialny i ma obowiązek wspierać dzieło misyjne Kościoła swoja modlitwą, ofiarami i wyrzeczeniami.

 

Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Dzisiaj w całym Kościele w Polsce jest tzw. liczenie wiernych.

2. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny, w którym w sposób szczególny modlimy się za misjonarzy i wszystkie ludy krajów misyjnych. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na misje.

3. Wszystkim pracownikom naszej poczty z okazji przypadającego w piątek Dnia Łącznościowca składamy serdeczne życzenia. 

4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych.

5. Zachęcamy też do odwiedzania naszego cmentarza, by się pomodlić za bliskich zmarłych. Pamiętajmy też o wypominkach, w których polecamy zmarłych modlitwom całego Kościoła. Kartki na wypominki roczne i listopadowe można sobie zabrać z bocznych ołtarzy. Wypominki roczne będą czytane w kościele parafialnym w każdą niedzielę  o godz. 8.00, a w kaplicach przed Mszą Św. Wypominki listopadowe będą czytane przez cały listopad pół godziny przed nabożeństwem wieczornym w  połączeniu z Różańcem za zmarłych. Bardzo prosimy by wyraźnie pisać imiona i nazwiska zmarłych, najlepiej literami drukowanymi i w mianowniku, by uniknąć przekręcenia nazwisk. W przyszłą niedzielę przez cały dzień w Kancelarii Parafialnej będzie można składać wypominki roczne i listopadowe. Podobnie będzie w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Można też składać codziennie w zakrystii.

6. Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich na naszym cmentarzu, oraz tych znajdujących się obok, o których wiemy, że nikt już na nie przyjedzie. Prosimy też, by u Sołtysa złożyć zdeklarowaną ofiarę na utrzymanie porządku na cmentarzu, a także zaglądnąć do rodzinnych dokumentów i sprawdzić, czy mamy aktualnie opłacone miejsce na cmentarzu. Statut Cmentarny mówi, że każdy właściciel grobu co 20 lat odnawia opłatę za miejsce na cmentarzu. Tak jest na każdym cmentarzu i komunalnym i parafialnym.   

7. Chciejmy też już teraz pomyśleć o duchowym przygotowaniu do Uroczystości Wszystkich Świętych przez przystąpienie do spowiedzi św. byśmy będąc w stanie łaski uświęcającej mogli zyskiwać odpusty zupełne za naszych bliskich zmarłych. Okazję do spowiedzi mamy codziennie rano od godz. 6.00 w czacie Mszy Św. i po południu w czasie Nabożeństwa Różańcowego.

8. W sobotę będziemy przeżywać parafialny Dzień Chorych. O godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji chorych, cierpiących i ludzi w podeszłym wieku połączona z Obrzędem Namaszczenia Chorych. Pół godziny wcześniej będzie spowiedź święta. Zorganizujmy przyjazd  wszystkich chorych do kościoła, by mogli spotkać się z Jezusem. W zimie będzie im trudniej przybyć. Dlatego póki jest jeszcze ciepło zaproponujmy im przybycie do kościoła. Po tej Mszy Św. ok. godz. 10.00 udamy się do chorych w domach. Do czwartku można zgłaszać u siostry w zakrystii chorych, którzy pozostaną w domu. Prosimy też o przysłanie na godz. 10.00 pojazdów: z rejonów: Zakliczyn i Wesołów; Stróże; Lusławice, Wróblowice i Faściszowa. 

9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła. Będziemy się modlić za budowniczych, fundatorów i tych, którzy przez wieki troszczyli się o ten kościół i w nim się modlili. 

10. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na remont dachu naszego kościoła składane przez poszczególne rodziny naszej parafii.  Ofiarę złożyli: 

- pewna rodzina – Zakliczyn, ul. Tarnowska – 200 zł.

11. Zachęcamy pozostałe rodziny naszej parafii do udziału w tej inwestycji przez składanie ofiar  indywidualnych z napisanym imieniem, nazwiskiem i adresem rodziny. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”. 

12. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Woli Stróskiej za zbiórkę płodów ziemi dla Domu Księży Emerytów w Tarnowie. Bóg zapłać z przekazanie 200 kg zboża,  i za ofiarę 475 zł. Samochodu użyczył pan Mikołaj Sacha. Dary zbierali panowie: Antoni Klimek i Andrzej Rzepka. Bóg zapłać mieszkańcom Stróż za przekazanie: 1300 kg zboża i 250 zł. Samochodem posłużył pan Janusz Jaszczur, pomagali: Józef Jaszczur, Jerzy Jaszczur i  Anna Klocek. Bóg zapłać też mieszkańcom Lusławic za przekazanie 1630 kg zboża, 50 kg kukurydzy, 50 kg kapusty, 25 kg marchwi, 15 kg cebuli i ziemniaki, oraz za ofiarę 1445 zł. Traktorem usłużył pan Jerzy Łopatka, pomagali: panie Jolanta Kwiek i Jolanta Staszewska oraz panowie Piotr Pawlikowski, Czesław Mrzygłód, Mateusz Kwiek, Michał Kwiek, Rafał Kwiek. Bóg zapłać Wam wszystkim za ofiary, a organizatorom za trud i poświęcenie swego czasu. Prosimy pozostałe rejony naszej parafii by w najbliższym czasie odpowiedziały na prośbę Ks. Biskupa i przeprowadziły zbiórkę płodów ziemi i ofiar na Dom Księży Emerytów.                          

13. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, wszystkim pracownikom poczty składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia i zapraszamy Was do udziału we Mszy Św. w dniu imienin.

14. Jest do nabycia prasa katolicka: Gość Niedzielny, Mały gość Niedzielny i nasza gazetka parafialna. Pamiętajmy o ofierze dla drukarni wydającej gazetkę.

15. Jest jeszcze kilka Kalendarzy Rolników. 

16. Dzisiaj o godz. 15.00 w Sali na plebani odbędzie się spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Zapraszamy także Sołtysów.

17. Przypominamy, że z soboty na niedzielę tego tygodnia następuje zmiana czasu i nabożeństwa w przyszłą niedzielę będą wg. czasu zimowego.

18. Życzymy Wam miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Zawierzmy Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Polećmy  Solenizantów, wszystkich drogich gości, dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców, pracowników Poczty, a także parafian przebywających z dala od rodzin, poza granicami kraju, by nasza wspólna modlitwa uczyniła z nas wszystkich wspólnotę troszczącą się o nieustanne  pogłębianie swojej wiary.  /Pod Twoją obronę./ 

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska