Posłuchaj radia

Gorące wiadomości

Młodzież z parafii pw. św. Idziego Opata oraz Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie przy współpracy z Zakliczyńskim Centrum Kultury serdecznie zaprasza na Misterium Męki Pańskiej  pt.„Poszukiwany Jezus z Nazaretu”, które odbędzie się 27 kwietnia 2014 r. o godz. 18.15 w ratuszu w Zakliczynie.

Serdecznie zapraszamy :)

Uroczystości Wielkiej Nocy zachęcają nas do szczególnej medytacji wydarzeń zbawczych. Świadomi tego, pragniemy włączyć się w radość całego Kościoła, aby celebrować i kontemplować Dzieło Boga w Jezusie Chrystusie, który jest Miłością. Pełni tej radości z głębokości wiary składamy Wam Drodzy Parafianie  gorące i szczere życzenia, aby Chrystus Zmartwychwstały był zawsze naszą siłą, naszą nadzieją, naszą miłością i naszym życiem. Niech ta moc, płynąca z Jego Zmartwychwstałego Serca rozpala nasze codzienne życie, obejmuje wszystkie troski rodzinne, pomaga w pracy zawodowej i tak prowadzi, abyśmy w każdej chwili naszego życia i w każdym działaniu czuli i ufali, że Bóg jeden jest naszym prawdziwym życiem, gdyż jest Bogiem żywych. Niech te święta, tak właśnie przeżywane pomogą na nowo odkryć, że Bóg jest zawsze z nami.

Duszpasterze

„Gdybyśmy nie mieli sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana. Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan. Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan. Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, ciągle kapłan. A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju? I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”

Św. Jan Maria Vianney

Dziś, w Wielki Czwartek, stajemy w obliczu wielkiej Tajemnicy powołania i wybrania. Pragniemy szczególnie podziękować Chrystusowi za dar Kapłaństwa, a Pasterzy naszej parafii, ks. Prałata Józefa, ks. Proboszcza Pawła oraz wikarych, ks. Stanisława,  ks. Roberta i ks. Stanisława zapewnić o naszej modlitwie i podziękować za ich trud i pracę duszpasterską.

W tym wyjątkowym dla Was Dniu, Szafarze łaski i największych tajemnic naszej wiary, życzymy aby nieustannie towarzyszyła Wam bliskość Tego, który Was powołał i któremu oddajecie swoje życie. Niech dzięki Waszemu zaangażowaniu, obfitość łask nieustannie się pomnaża przez Chrystusowe „stokroć więcej,” które otrzymujecie, i owocuje w sercach Parafian umacnianiem wiary i głębszym umiłowaniem Boga. Szczęść Wam Boże!

Parafianie

Parafia pw. Św Idziego Opata zaprasza wszystkich mieszkańców Zakliczyna i okolicznych miejscowości do uczestnictwa w Drodze Krzyżowej ulicami Miasta w Wielki Czwartek. Drogę Krzyżową rozpoczniemy o godz.21.00 w kościele, a następnie przejdziemy ulicami naszego Miasta, by powrócić pod Krzyż Misyjny i oddać cześć Jezusowi, który umarł za nas na drzewie krzyża.

Aby zobaczyć program kliknij tutaj.

Odwiedzin :
Kreator IAP - (C)opyright by Interaktywna Polska