ogłoszenia i intencje
I Niedziela Adwentu – 03.12.2017 r.
I. W p r o w a d z e n i e   d o   l i t u r g i i

Gromadzimy się przy ołtarzu Pana w pierwszą Niedzielę Adwentu. Rozpoczynamy bowiem nowy okres liturgiczny pod hasłem ,,Jesteśmy umocnieni Duchem Świętym” – który w sposób szczególny ma nas przygotować na kolejne przyjście naszego Pana Jezusa Chrystusa. Prośmy Boga, aby ten dzień przyjścia nie zaskoczył nas jak złodziej, ale byśmy z niegasnącym światłem wiary przygotowali się na przyjęcie Jezusa do naszych serc.

II. I n f o r m a c j e   d u s z p a s t e r s k i e

1. Przez cały Adwent codziennie o godz. 6.00 Godzinki ku czci Matki Bożej, a o godz. 6.30 Roraty. Po południu o godz. 17.00 Roraty dla dzieci połączone z procesją z lampionami i specjalną nauką. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach. Możliwość spowiedzi mamy codziennie rano w czasie śpiewania Godzinek i po południu w czasie Rorat.

2. Od dzisiaj w zakrystii u siostry można nabywać świece na stół wigilijny w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Nabywając świecę wigilijną, składamy ofiarę na Caritas Polska. Można już także nabywać poświęcone opłatki.

3. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze Św. przed południem o godz. 6.30, 8.15, 9.30  i po południu o godz. 17.00. Jest to wielka Uroczystość, dlatego mimo, że udajemy się w tym dniu do pracy, postarajmy się przyjść do kościoła, by oddać cześć Maryi, która przez swe Niepokalane Poczęcie została wybrana przez Boga na Matkę Jezusa Chrystusa. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

4. Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP jest patronalnym świętem młodzieży i rodzin, dlatego  wszystkie rodziny, a także młodzież klas VI i VII oraz młodzież gimnazjalną przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy wraz z rodzicami na Triduum. Triduum to będzie we wtorek, środę  i czwartek o godz. 17.00. Udział w Triduum jest częścią stałej formacji przed bierzmowaniem. Zapraszamy także młodzież szkół ponadgimnazjalnych oraz młodzież pracującą.

5. W środę Triduum będzie połączone z procesją różańcową wokół kościoła. Dlatego na to nabożeństwo  zapraszamy także rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św. W czasie Mszy Św. zostaną poświęcone przyniesione przez rodziców medaliki, następnie rodzice przekażą je swoim dzieciom.

6. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone przez rodziny na prowadzone inwestycje. Ofiarę złożyli:

- pewna rodzina – Wesołów – 200 zł.

- pewna rodzina – Wróblowice – 1.000 zł. – Bóg zapłać.

7. Wszystkich ofiarodawców polecamy dobremu Bogu w naszych codziennych modlitwach i wpisujemy do „Złotej Księgi Fundatorów i Ofiarodawców”.

8. Pragniemy poinformować, że powoli kończymy prace przy ogrzewaniu naszego   kościoła. Został zamontowany nowy piec CO, nowy komin, osobne obiegi i sterowania na kościół i na zakrystię. Została także  dodatkowo zamontowana nagrzewnica wspomagająca wydobywanie się ciepłego powietrza z kanału grzewczego. Również na ukończeniu są prace  przy iluminacji bryły naszego kościoła. Jeszcze tylko drobne uzupełnienia i będziemy mieć zakończone prace zaplanowane na ten rok. Przez zimę będziemy się przygotowywać finansowo do kolejnych prac zaplanowanych na wiosnę.

9. Składka inwestycyjna w przyszłą niedzielę przeznaczona jest na wykonywane obecnie prace przy kościele.

10. Przyszła niedziela to dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, dlatego przy kościele odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

11. Bardzo serdecznie dziękujemy paniom, które troszczą się o dekoracje w naszym kościele  za wykonanie bardzo wymownej dekoracji na listopad, i tej  teraz na Adwent, która tak pięknie wyraża hasło rozpoczynającego się dzisiaj nowego roku duszpasterskiego: Jesteśmy umocnieni Duchem Świętym.” Dziękujemy za wszystkie dekoracje w ciągu całego roku, dziękujemy za trafione pomysły i poświęcenie swojego czasu na rzecz parafii.

11. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej, Różańcowej Pani Zakliczyńskiej na każdy dzień Waszego życia.

12. W niedzielę 10 grudnia z małym poślizgiem spodziewamy się wizyty św. Mikołaja. Spotkanie ze Św. Mikołajem będzie w kościele po Mszy Św. o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów, lektorów, Scholkę, DSM i młodzież z Grupy Apostolskiej.

13. Jest do nabycia Gość Niedzielny, oraz  kalendarze na 2018 r.

14. Życzymy Wam miłej niedzieli i radosnych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Zawierzmy Matce Bożej Różańcowej Pani Zakliczyńskiej nasze rodziny, wszystkie codzienne sprawy, problemy i trudności. Módlmy się za  Solenizantów, wszystkich gości, dzieci, młodzież, rodziców, ofiarodawców, wszystkich pracujących przy naszym kościele, pracujących na rzecz parafii a także parafian przeżywających rozłąkę ze swoimi bliskimi, niech ta wspólna modlitwa umacnia nas w pokonywaniu codziennych trudności.  /Pod Twoją obronę./